Velkým zpestřením činnosti naší mateřské školy byla oslava Masopustu. Spolek emancipovaných kluků sympaťáků v Jistebnici dbá ve městě na tradice a zvyky. Proto se i my v mateřské škole snažíme, aby děti masopustní zvyky a tradice znaly. 25. února 2020 jsme uspořádali průvod masek městem pod vedením archivářky Mgr. A. Tesaříkové a heligonkáře pana K. Nováka.  Děti se na průvod pečlivě připravovaly. Učily se básničky, písničky a tanečky. Maminky svým dětem připravily masky a za hudebního doprovodu se průvod vydal za svými kamarády do ZŠ, poté zavítal do školní jídelny a pokračoval směrem na náměstí. Do průvodu se zapojili i rodiče, prarodiče a přátelé, kteří si s námi společně užívali masopustního veselí. Mgr. Alexandra Tesařiková seznámila přítomné obecenstvo s etymologií slova karneval a charakteristikou Masopustu.