Akce školy

Dne 20.2.2020 proběhla ve veřejné knihovně beseda žáků 1.ročníku se spisovatelkou Dankou Šárkovou, která kromě románů napsala i knihu pro děti - ALENKA A KRAKONOŠ. O této knize dětem povídala, promítala obrázky a některé části si mohly děti s pomocí autorky i zahrát. Většina žáků si knihu i zakoupila a využíváme ji ve škole jako společnou četbu.

Anna Picková

Ve dnech 9. - 14.2.2020 se uskutečnil lyžařský výcvik žáků 7.ročníku na Monínci. Letošní zima nám mnoho sněhu nedopřála, ale díky možnostem moninského areálu jsme mohli využívat sníh technický, kterého byl dostatek. Vzhledem k tomu, že letošní účastníci byli z velké části již zdatní lyžaři, mohli od prvního dne téměř všichni jezdit na velké sjezdové trati. Ti, kteří se museli ještě trochu zdokonalit, se na ni dostali o něco později. Závody ve slalomu na závěr výcviku zvládli úspěšně všichni.

Všichni se také skvěle popasovali  s přípravou večerních programů a závěrečným karnevalem. Byli výborná parta, se kterou byla radost pracovat.

Anna Picková

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhl další kurz večerní keramiky. Sešli jsme se jako vždy ve cvičné kuchyni staré školy. Každý z nás si vyrobil nějakou krásnou vánoční dekoraci. Děkujeme Vandě za trpělivost a poskytované rady.
Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:

Nováková J.

V předvánočním čase si žáci naší školy měli možnost prohlédnout výrobky z Denního a týdenního stacionáře Klíček Tábor-Záluží. Některé výrobky si i koupili- byly velice pěkné.

Těšíme se na další výstavu.

Anna Picková

1.11.2019 si žáci 5.ročníku jeli prohlédnout ZOO v Jihlavě. Ta je domovem téměř 250 druhů exotických zvířat. Nadšení byli žáci ze žiraf, které měli možnost vidět opravdu zblízka. Nádherný byl také vnitřní pavilon s barevnými žábami, hady a pavouky. Žáky velmi zaujali krokodýli a celé jejich zázemí. Jihlavskou ZOO všem doporučujeme shlédnout.

Ve stejný den ještě žáci zajeli do zábavného parku ROBINSON. Tento park se rozkládá na ploše 2 500m2, jsou v něm desítky atrakcí pro děti i dospělé. Žáci mohli využít vše, na co jim síly stačily - rychloskluzavku s tobogánem, trampolíny, lepkavé pavoučí kokony, motokáry atd. Všichni odjížděli zpět domů spokojeni s vydařeným dnem.

Anna Picková

22.10. byli žáci 5. ročníku v botanické zahradě v Táboře. Prohlídka byla uskutečněná v rámci osnov učiva pro 5.ročník. K vidění byly rostliny nejen z ČR, ale i z ostatních částí Evropy a ze zámoří. Největším zážitkem byly pro děti především skleníky, kde byly palmy, kaktusy, sukulentní rostliny, masožravé rostliny a mnoho dalších. Žáci měli štěstí, protože zrovna dozrávaly banány a tak bylo možné vidět, jak to ve skutečnosti vypadá.

Anna Picková

1.11.2019 byli žáci 1., 2. a 3. třídy v Sezimově Ústí v kině Spektrum,  kde shlédli animovaný film

Psí veličenstvo - příběh štěněte, které na čas ztratilo domov. Film se dětem moc líbil.

Anna Picková

Koncem měsíce října navštívily postupně všechny třídy 1. stupně místní knihovnu, kde se žáci seznámili s dalšími autory dětských knih, některé knihy si půjčili. Paní Nováková dětem ukázala i knižní novinky, které v knihovně mají. Žáci 1.třídy byli seznámeni s činností knihovny, dostali průkazky na půjčování knih a poslouchali pohádku, kterou jim paní knihovnice četla. Další besedy proběhnou zase na jaře - už se těšíme.

Anna Picková

V těchto dnech se žáci druhého stupně naší školy úspěšně zapojili do celosvětové akce Hour of code . Tento způsob výuky informatiky si dosud vyzkoušelo více než osm set milionů žáků a studentů celého světa.  V naší republice se letos účastnilo 174 škol a mezi nimi i naše.  Žáci získali certifikát a pro školu plus, že se zasloužili o její zviditelnění na mapě světa na stránkách projektu.

Děkujeme.

J. Kozelka

14. října 2019 strávili všichni žáci 1.stupně v přírodě, kde pozorovali živočichy a rostliny připravující se na zimu. Žáci 3.ročníku si prošli Naučnou stezku a seznámili se s historií a památkami Jistebnice. Den se nám vydařil.