Akce školy

Dne 9. 10. 2019 se konalo krajské kolo v přespolním běhu v Jindřichově Hradci. Naše družstvo, které obsadilo v okresním kole soutěže 1. místo, zabodovalo i na krajské úrovni.  Hoši obsadili 3. místo. David Fara doběhl v jednotlivcích na 2. místě.

Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci školy.

D. Petržel

Dne 1. 10. 2019 se naše škola zúčastnila okresního kola přespolního běhu v areálu Komora Tábor.  Sportovci hájili barvy naší školy ve všech kategoriích. Kategorie I dívky  – Ema Svatošová, Stela Bláhová a Aneta Hrazánková –  6. místo. Kategorie I chlapci – Štěpán Švec, Jan Dolejš a Roman Vačlena –  8. místo. Kategorie II dívky – Eva Farová, Magdaléna Sklenářová a  Zuzana Miňhová – 2. místo. Kategorie II chlapci – Matěj Severa, David Němeček  a Adam Novák -8. místo. Kategorie III dívky – Eliška Svatošová, Anna Mikešová, Dorothea Pincová,  Karolína Barešová a Silvie Trpková – 7. místo. Kategorie III chlapci – Marek Bechyně, Tomáš Fara, David Fara, Lukáš Malý a Ondřej Urban – 1. místo. David Fara neměl v jednotlivcích přemožitele. Suverénně obsadil 1. místo. Kategorie IV dívky – Adéla Procházková, Denisa Nováková, Rozálie Prášková a Kristýna Špalová – 8. místo.

Chlapci z kategorie III nás budou reprezentovat na krajských  závodech v přespolním běhu. Ty se uskuteční 9. 10. 2019 v Jindřichově Hradci.

D. Petržel

Dne 3.10. a 4.10. jsme měli na naší škole rodilé mluvčí angličtiny a ruštiny. Byli přizváni na základě připomínek ze školské rady, kde rodiče vyjádřili přání, aby se děti seznámily s řečí, kterou se učí, i prostřednictvím rodilých mluvčí. Nám učitelům i vedení školy to nepřipadalo vůbec jako špatný nápad, a tak " rodiláci" přijeli.

Do tohoto projektu byli zapojeni žáci osmého a devátého ročníku. Mluvili na ně Joshua z Tábora, jehož tatínek je z Walesu a půl života strávil v anglických školách, a Valerie z Ruska.

Děti byly s nimi 4 hodiny, to znamená 4 hodiny Ruského jazyka a 4 hodiny Anglického jazyka. Z počátku se ostýchaly, ale postupně roztávaly a začínaly komunikovat.

Zpětná vazba byla výborná, dětem se tyto dva dny líbily a přály by si je zopakovat. I nám bylo se studenty Joshuou a Valerií dobře.

Projekt podpořilo sdružení MAS, Krajina srdce.

Více takových milých dnů.

Romana Švestková

Minulý školní rok byla zahájena rozsáhlá rekonstrukce sociálního zařízení ve staré škole. V 1. patře školy byly zbourány staré záchody, nové, moderní vznikly na jejich místě. V letošním školním roce práce pokračují, a to na 2. patře školy. Dosud jsou vybourána stará zařízení, výstavba nových bude zahájena v zimních měsících roku 2020.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:

K. Kumžáková

19. a 20. září 2020 se žáci se svými vyučujícími rozjeli do HZS Měšice. Byla zde pro ně připravena beseda doplněná praktickými ukázkami, kde se dozvěděli mnohé o práci záchranářů. Na závěr každého bloku následovala diskuse, nejaktivnější byli žáci osmé třídy, které zahrnovali příslušníky sboru mnohými otázkami. Tato akce patřila mezi velmi zdařilé.

K Kumžáková

17.září 2019 se žáci deváté třídy se svými vyučujícími vydali do Prahy, aby se zúčastnili komentované prohlídky v Židovském muzeu. Navštívili čtyři synagogy a židovský hřbitov, dozvěděli mnoho zajímavého. Své poznatky uplatní v hodinách dějepisu a literární výchovy.

V měsíci září jsme opět přivítali pracovníky záchranné stanice Ikaros Křemešník. Žáci měli možnost seznámit se se zvířaty, které by ve volné přírodě kvůli poranění nepřežili. Dozvěděli se tak mnoho zajímavostí, mnozí se svými znalostmi aktivně zapojovali.

2. září 2019 přivítala paní učitelka Anna Picková ve své třídě 17 prvňáčků. Slavnostního zahájení školního roku se zúčastnil ředitel školy pan Mgr. Dušan Petržel, starosta města Jistebnice pan Ing. Jiří Popelka a zástupce SRPDŠ  paní  V. Pincová.

V těchto dnech proběhl na stadionu Míru v Táboře Atletický přebor Táborska. žáci 1. stupně ZŠ vzorně reprezentovali naši školu.

Dominik J. Bastl - skok daleký - 2. místo

Z celkového počtu 27 zúčastněných škol se umístili žáci prvního stupně na 10. místě.

Štafety:

štafeta 4 x 60 m - Aneta Komendová, Nikola Komendová, Bára Burianová, Rozálie Prášková - 8. místo

štafeta 4 x 60 m - Amálie Dvořáková, Vanda Pařízková, Silvie Trpková, Karolína Barešová - 11. místo

štafeta 4 x 60 m - David Fara, Lukáš Malý, Radim Samec, Adam Lhotka - 13. místo

Z celkového počtu 22 zúčastněných škol se umístili žáci druhého stupně na 14. místě.

Všem žákům děkuji za vzornou reprezentaci naší školy.

Dušan Petržel

31. 5. 2019 proběhla pro žáky 1. – 5. třídy v areálu nové školy oslava Dne dětí. Paní učitelky, asistentky a vychovatelky si připravily pouťové atrakce. Děti si mohly vyzkoušet chytání ryb na udici, kroužení s obručemi, přenášení kelímku s vodou na hlavě, házení kroužků a míčků, slalom s míčem a hokejkou a skákání v pytlích. Za své výkony  dostávaly sladké odměny a drobné dárky. Během dopoledne si žáci ještě zasportovali v tělocvičně, na dětském hřišti nebo vyrazili na procházku po okolí. Na druhém stupni probíhala běžná výuka. Děti však nezůstaly bez dárku. Každá třídní paní učitelka vzala své žáky na zmrzlinu nebo jinou sladkost.

Velký dík patří SRPDŠ, které bylo sponzorem celé akce.