Akce školy

103 kg

Stav k datu

R.Švestková

Žáci 1.stupně naší školy se od začátku školního roku zúčastnili těchto akcí:

6.9. - záchranná stanice IKAROS - ukázka dravců

19.9. - žáci 3.ročníku si prohlédli Pamětní síň Richarda Laudy v Jistebnici

20.9. - proběhlo Cvičení v přírodě (celý 1.stupeň)

3.10. - Tonda obal na cestách - žáci si ověřili a rozšířili své znalosti z oblasti ochrany přírody a třídění odpadů

8.10. - žáci 1.-3.ročníku byli v táborském divadle O. Nedbala na představení "Královna Koloběžka I."

V měsíci říjnu žáci všech tříd 1.stuně navštívili veřejnou knihovnu, kde proběhly besedy na různá témata týkající se literatury.

V posledním říjnovém týdnu si žáci prohlédli výstavu prací klientů Denního a týdenního stacionáře Klíček Tábor-Zaluží. Některé práce si také zakoupili.

Anna Picková

Dne 17. 10. 2018 se žáci naší školy zúčastnili okresního kola soutěže ve stolním tenisu. Soutěžní klání proběhlo v Táboře na Zimním stadionu. Školu reprezentoval Tomáš Dušek, žák 9. třídy a dva žáci 8. třídy, Tomáš Fíla a Petr Novák a náhradník Vít Martínek. Pro naši školu vybojovali 2. místo. Děkujeme žákům za reprezentaci naší školy.

M. Šmejkalová

Naše škola byla vybrána jako jedna z třiceti osmi základních škol v České republice k pilotnímu testování mezinárodního šetření TIMSS. Školní zpráva obsahuje výsledky žáků školy v pilotním šetření mezinárodního testování  TIMSS  2019.  Této ověřovací fáze se v České republice zúčastnilo 38 základních škol. V tomto testování si žáci naší školy vůbec nevedli špatně. Pro zájemce je celá zpráva k nahlédnutí zde „Pilotní šetření  TIMSS 2019“.

Žáci šesté třídy přivítali první podzimní dny stylově. V hodinách pracovních činností vyrobili z dýní a jiných přírodních materiálů krásné ozdobné předměty. Z nich nainstalovali výstavku v prvním patře staré školy.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:

Jana Nováková

Ve středu 3. 10. 2018 na naši školu po několika letech zavítal Tonda Obal. Ekologicky zaměřené diskuze se zúčastnili všichni žáci naší školy. Rozšířili tak své znalosti v oblasti třídění odpadu.

K. Kumžáková

6. 9. 2018 zavítali do naší školy naši „staří známí“. Byla to zvířata ze záchranné stanice Ikaros Křemešník a jejich ošetřovatelé. Protože nám tentokrát počasí přálo, setkali jsme se s nimi na fotbalovém hřišti. A tak se předškoláci a žáci 1. – 8. ročníku dozvěděli mnoho zajímavostí o zvířecích kamarádech, kteří minulý školní rok zůstali v záchranné stanici. Zhlédli a někteří se dokonce proletěli na jejich hlavami- orla skalního, puštíka bělavého, výrečka malého, supa kapucínského, sovu pálenou, sokola stěhovavého.Díky krásnému počasí jsme prožili krásné dopoledne.

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:

K. Kumžáková

Na poslední týden školy se každoročně těší všichni žáci. Není naplněn výukou, ale ani v tuto dobu žáci a učitelé nezahálejí. Kromě odevzdávání a výměny učebnic na ně čeká částečný úklid svých tříd, práce v okolí škol a na školním pozemku, poutavá beseda v kostele s paní Mgr. Šittovou a v neposlední řadě sportovní den.