Akce školy

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://zsjistebnice.cz/zakladni-skola/akce-skoly#sigFreeIdd19a6d1a06

Více na ...

Stejně jako žáci 2.stupně, tak i ti menší z 1. stupně ZŠ věnovali mnoho hodit tvorbě výrobků na vánoční trh, který se konal 1.12.2018. Vytvořili dárkové taštičky, vánoční přání, svícny, ozdoby, svíčky, vánoční dekorace a mnoho dalších dárků. Práce se všem vydařila.

                                                                                                                        Anna Picková

Dne 21.11.2018 odjeli všichni žáci 1.stupně naší školy do Prahy, kde měli možnost si prohlédnout hlavní budovy a sály Pražského hradu. Byli rozděleni do tří skupin a každá tato skupina měla svého průvodce. Žáci se dověděli mnoho zajímavostí z historie i současnosti celého objektu.

                                                                                                        Anna Picková

1. 12. 2018 v 15. 30 hodin se opět po roce otevřely prostory jistebnické radnice (průjezd), aby zde přivítaly stovky Jistebnických , ale i přespolních obyvatel. Vánoční prodejní výstava se již po mnoho let svého trvání stala neodmyslitelnou součástí adventu v Jistebnici. Žáci nové a staré školy vytvořili krásné vánoční ozdoby, přání, adventní věnce, prostě vše, co patří k Vánocům. V 17.00 hodin se slavnostně rozsvítil stromeček. Pěvecký sbor zazpíval vánoční písně.

Naše škola se již potřetí zúčastnila literární soutěže. Letos měla název Nech brouka žít aneb Hmyz v botanické zahradě. Soutěž pořádá Městská knihovna Tábor ve spolupráci s VOŠ a SZeŠ Tábor a Botanickou zahradou Tábor. Každý rok naši žáci svými literárními pracemi zaujmou porotu složenou z pracovnic knihovny a učitelů českého jazyka střední školy. První místo si vypsala ve své kategorii Kristýna Špallová, žákyně 7. třídy. Šimon Šindelář (6.) a Anežka Brtnová obdrželi za své práce čestné uznání.

                                                                                                              K. Kumžáková

7. 11. 2018 měli možnost žáci osmé a deváté třídy zhlédnou ve Stavovském divadle v Praze předpremiéru divadelní hry rakouského spisovatel Stefana Zweiga Netrpělivost srdce. I když se jedná o  psychologický román, který líčí tragický milostný vztah ochrnuté dívky k poručíkovi rakousko-uherské armády, nebyl snad nikdo, koho by  moderní nastudování nezaujalo. Po skončení představení jsme si všichni prohlédli krásné interiéry divadla.

                                                                                                              K. Kumžáková

V druhé polovině října se žáci 9. třídy vydali do Prahy. Jejich cílem byla návštěva Neviditelné výstavy. Deváťáci se tak stali součástí interaktivní cesty po světě, v němž zmizelo všechno světlo a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

V odpoledních hodinách na ně čekala exkurze Židovským městem. Navštívili několik synagog a židovský hřbitov. Reálné poznání židovské kultury bylo součástí výuky literatury a dějepisu v devátém ročníku.

                                                                                                              K. Kumžáková

 Mnoho hodin věnovali žáci a učitelé druhého stupně tvorbě výrobků, které se prodávaly v sobotu 1. 12. 2018 na tradiční adventní prodejní výstavě. 30. 11. 2018 šikovné ruce žákyň 6. – 9. třídy pod vedením svých učitelů tvořily překrásné adventní věnce, svícny, závěsné ozdoby. Žákyně 8. třídy upekly výtečné vánočky.

    

Zobrazit vloženou obrazovou galerii on-line na:
http://zsjistebnice.cz/zakladni-skola/akce-skoly#sigFreeIdfcdbad8242
                                                                                                         

K. Kumžáková

 

 

Přehled sběru papíru – 2018/19

 

 

 

Pořadí tříd

 

Přehled individuálních sběračů

1.

7. třída

3779 kg

 

Kristýna Špallová

2350 kg

2.

3. třída

3198 kg

 

Lea Mrzenová

1330 kg

3.

6. třída

2878 kg

 

Karolína Barešová

1000 kg

4.

5. třída

1631 kg

 

Olina Bočanová

678 kg

5.

4. třída

1185 kg

 

Šimon Šindelář

668 kg

6.

8. třída

1073 kg

 

A.Vávrovská

465 kg

7.

9. třída

448 kg

 

Matěj Justa

459 kg

8.

1. třída

440 kg

 

Pavlína Kratochvílová

430 kg

9.

2. třída

333 kg

 

Petr Novák

430 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stav k datu

20.11.2018

R.Švestková