Krátce před vánočními prázdninami navštívili žáci 1. stupně naší školy Sladovnu v Písku. Děti z 1., 2. a 3. třídy si prohlédly výstavu Dětská ilustrace, kde pro ně byly připraveny i zajímavé aktivity. Potom přešly do expozice Mraveniště. Tam se nejen dověděly zajímavosti ze života mravenců, ale také měly možnost se dostatečně proběhnout a na mravence si zahrát.

Děti ze 4. a 5. třídy zhlédly  Děti Lví srdce, což je dobrodružné divadelní představení, v němž hrají hlavní role především návštěvníci. Ti pomohou dvojici lektorů-herců na cestě za přemožením vládce, který zotročuje a ničí, tyrana. Představení se dětem moc líbilo a moc si ho užily. Také si potom vyzkoušely techniku kašírování.

                                                                                                                                   Anna Picková