Dobrý den,
posílám pro informaci rozhodnutí krizového štábu města Tábora o zajištění školského zařízení, které bude pečovat o děti pečovat o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci pracují jako zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví  a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení (dle usnesení vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 219 o přijetí krizového opatření).  Vše najdete i v příloze ve word dokumentu. V pdf dokumentu naleznete usnesení vlády, je to Sbírka zákonů č. 89/2020)
 
Ing. Petra Říhová
Město Tábor
Odbor školství, mládeže a tělovýchovy
Žižkovo nám. 2, 390 01 Tábor
Tel.: +420 381 486 291
Mob. : +420 724 575 462
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

 

Na základě usnesení vlády České republiky ze dne 15. března 2020 č. 219 o přijetí krizového opatření, kterým  nařídila krajským hejtmanům a primátorovi hlavního města Prahy, že musí v případě potřeby zajistit školské zařízení, které bude pečovat o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci pracují jako zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví
a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy nebo školského zařízení, přičemž v každé takové skupině může být nanejvýš 15 dětí.

 

Město Tábor jako obec s rozšířenou pravomocí zřizuje takovéto centrum s účinností od 17. března od 6.00 hodin na ZŠ Helsinská pro děti ve věku  6–10 let a v MŠ Hastrmánek, Světlogorská pro děti ve věku 3–6 let. Pro rodiče, kteří mají zájem své dítě (a jsou oprávněni – viz. výše) do tohoto centra umístit,  jsou určeny následující kontakty:

 

pro dítě ve věku 3 – 6 let (předškolní děti) paní Dana Havlíková tel. 778 440 968

 

pro dítě ve věku 6 – 10 let (školní děti) paní Alena Heršálková tel. 739 570 162

 

  • pro umístění dítěte je nutná telefonická domluva den předem (do 17 hodin)

  • je možnost umístit dítě v celodenním režimu (24 hodin denně)

  • tato služba je poskytnuta bezplatně (hradí město Tábor)

  • pro školní děti v případě přespání doporučujeme vlastní spacák nebo deku

  • děti musí být zdravé, bez teploty a příznaků nachlazení

~   

 

Rozhodnutí krizového štábu

Město Tábor

15. března 2020